Jak reklamować gabinet stomatologiczny?

Jak reklamować gabinet stomatologiczny?

Z artykułu dowiesz się za chwilę jak reklamować gabinet stomatologiczny na przykładzie naszych działań koncentrujących się na marketingu w wyszukiwarce Google. Jeśli Twój gabinet również potrzebuje wsparcia agencji, która stworzy i rozreklamuje w odpowiedni sposób stronę Twojego gabinetu – porozmawiajmy o tym.

KARDENT to gabinet stomatologiczny prowadzony w Nowym Sączu przez lek. stom. Joannę Pytel-Milewską. Klientka trafiła do nas pod koniec 2018 roku, ponieważ miała nową stronę, która jednak nie była widoczna w Internecie. Niezbędne okazało się więc pozycjonowanie lokalne i reklama.

W pierwszym kroku uruchomiliśmy kampanię Google Ads, aby zacząć docierać do nowych pacjentów już od samego startu współpracy. Jednocześnie rozpoczęliśmy proces pozycjonowania, w ramach którego przenieśliśmy stronę na silnik WordPress, zoptymalizowaliśmy treści i metatagi oraz przystąpiliśmy do zdobywania linków, tak aby wzmocnić siłę domeny kardent-stomatologia.pl.

Na wymierne efekty pozycjonowania czekaliśmy około 10 miesięcy – od tego czasu strona utrzymuje się stale w TOP 3 wyników Google na takie zapytania jak m.in.: dentysta nowy sącz, stomatolog nowy sącz, wybielanie zębów nowy sącz

Wizytówka gabinetu Kardent na Mapie Google na zapytanie „dentysta Nowy Sącz”
Wysoka widoczność w naturalnych wynikach wyszukiwania, przełożyła się na wzrost wizyt na stronie i zapisów pacjentów. Dalsza inwestycja w kampanię Google Ads okazała się zbędna.
Aktualnie strona generuje średnio około 150 kontaktów pacjentów w miesiącu, co w zupełności spełnia oczekiwania Klientki.

Jeśli zastanawiasz się jak reklamować gabinet stomatologiczny to chyba znasz już odpowiedź. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio skonstruowana strona internetowa, wizytówka gabinetu w Google oraz pozycjonowanie i reklamy w tejże wyszukiwarce. Wsparcie w tym wszystkim zapewni Ci agencja Proper Media – także w przypadku zainteresowania rozmową i wyceną zapraszam do kontaktu!

Autor:
Wojciech Przybylski